Nie od dzisiaj wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie. Również w kontaktach biznesowych.

I mamy na to 11 sekund! Badania pokazują, że tyle czasu potrzebuje klient, aby wstępnie ocenić, czy firma jest godna zaufania. Logo, kompetentna obsługa, uśmiechnięci pracownicy, wystrój biura wszystkie te elementy są ważnymi czynnikami dobrego samopoczucia klienta w naszej firmie, ale najważniejszym jest zadbany teren wokół budynku. 

Estetyczny wygląd siedziby świadczy w jaki sposób dba się o interesy klientów. A dbać się powinno, zwłaszcza dziś w dobie rynkowej konkurencyjności. Klient, który po wejściu na teren firmy uśmiecha się na widok tego co widzi, to połowa sukcesu. Druga połowa, to fachowa obsługa i jakość tego co sprzedajemy.

Magia pierwszego wrażenia jest bardzo ważna i dobrze jest zadbać o nią zawczasu, aby ustrzec się przed złą oceną, utratą klientów, czy też pracowników. W końcu teren wokół biura to wizytówka naszego biznesu i naszej marki!

Każdy kto prowadzi firmę wie, że w biznesie wiele zależy od dobrego wizerunku. Dzięki niemu możemy zdobyć zaufanie nowych klientów i kontrahentów, odstraszyć konkurencję, a także umocnić swoją pozycję na rynku. I dotyczy to każdej branży!

Nienaganne utrzymanie terenów zewnętrznych firmy to pierwszy krok do budowania pozytywnego wizerunku – krok, który wcale nie jest łatwym zadaniem. Należy bowiem zadbać o wykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt, dobrej jakości środki chemiczne i regularność prac dbających o odpowiednią prezentację terenu zewnętrznego. Wysprzątany parking, czyste alejki, zadbany trawnik, odpowiednio przycięte krzewy i drzewa, jesienią posprzątane liście, zimą regularnie zebrany śnieg, na bieżąco skuty lód – to spory zakres obowiązków do wykonania. Utrzymanie terenu zewnętrznego przez cały rok, aby zachował walory estetyczne wymaga od właściciela posesji zatrudnienie personelu z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem, jak i też z pasją do przyrody.

Nie bez znaczenia jest również posiadanie profesjonalnego sprzętu wspomagającego w pracach porządkowych i ogrodowych. Niestety, oferowany dziś na rynku sprzęt ręczny do utrzymywania czystości terenów zewnętrznych jest dość skromny. Zdecydowanie więcej znajdziemy urządzeń dedykowanych pracom na tereny wewnętrzne. A przecież to czym pracujemy – zwłaszcza na zewnątrz – wpływa na nasz wizerunek. Dość często napotykamy na posesjach połamany sprzęt ogrodniczy, skorodowane taczki, skrzypiące wózki, przeciekające sznury ogrodnicze, tępe narzędzia, zużyte miotły.  O ile lżej byłoby wykonywać prace porządkowe, kiedy w naszych firmowych ogrodach, na alejkach czy parkingach zagościłby lekki, zwrotny, a przede wszystkim sprawny sprzęt. Sprzęt, który pomoże, który ułatwia, z którym nie wstyd poruszać się po terenie.

Wybierając urządzenia powinniśmy zwracać uwagę na ich funkcjonalność, zastosowane mechanizmy, żywotność, ergonomię, czy też odporność na uderzenia. Dobra jakość przyrządów znacząco wpływa na efektywność pracy. Pamiętajmy również, że ich estetyczność to niewątpliwie dodatkowy „plus” zarówno dla właściciela posesji, jak i też dla pracowników posługujących się nimi.

Dbajmy więc o nasze otoczenie dobrze dobranym sprzętem!Autor: Tomasz Biesak - właściciel Perfectplus Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Wyłączny dystrybutor nowoczesnego sprzętu do terenów zewnętrznych niemieckiej firmy FLORA